Naša škola daje doprinos u unapredjenju kulturnih dešavanja u Lešku. Priredili smo izuzetno kulturno književno veče za ljubitelje knjige i promovisali knjigu Mulitina Popadića.

Pročitaj više

 

GALERIJA FOTOGRAFIJA

VIDEO PRILOG

 

Prvi put u prepunom holu nove skolske zgrade Poljoprivredne škole Priština- Lešak održana je promocija zbirke pesama „Zaveštanje“  Milutina Popadić

Naša škola daje doprinos u unapređivanju kulturno –umetničkih dešavanja u Lešku.

Priredili smo izuzetno poetsko veče za ljubitelje knjige i promovisali drugu zbirku pesama „Zaveštanje“ Milutina Popadića.

Srdačno gostoprimstvo ovom mladom poeti ukazao je kolektiv Poljoprivredne škole, a pozdravnu reč i dobrodošlicu – direktor škole Ivica Mihajlović.

Milutin Popadić sa svojom novom zbirkom pesama“Zaveštanje“, pobrao je sve pozitivne kritike , počev od konferansijea Slavoljuba Savića, preko jereja Dragana Đukića koji je za ovu priliku napisao pesmu posvećenu ovom pesniku pa sve do profesora književnosti Margite Milunović koja je u domenu književnosti i jezika iznela pozitivnu kritiku o zbirci pesama „ Zaveštanje“.

Hor mladih dečijih lica upotpunio je ovo književno veče, takođe i publika je zdušno pratila svaki izčitan stih i sa i sa posebnim emocijama upijala svaku reč i pronašla joj put do svog srca, jer Milutinove pesme bude posebna osećanja kako one sa duhovnim i rodoljubivim temama, ništa manje i one sa ljubavnim temama.

Pesnik M. Popadić živopisno opisuje prostor Kosova i Metohijepa stoga i ne čudi što je najveći broj svojih pesama upravo posvetio ovom mestu, prevashodno manastirima Devič i fesci Simonide, manastira Gračanice.

Najčešći stih koji pesnik koristi u ovom pojanju je „MOJE RANE“, koji se pretače u kolektivnu ranu srpskog roda na Kosovu. Sintagma „SVETA SRBIJA“ ističe svu duhovnost jedne rodne grude. Kult porodice se prožima čitavom zbirkom, Milutin i te kako pominje ulogu majke u svom književnom stvaralaštvu ali ništa manje i ulogu oca kroz pesmu „Očev zavet“... Pesama je mnogo koje bi svedočile o lepoti Milutinovog pisanja, za sada zadržaćemo se na ovome sa nadom i željom da prokomentarišemo neku narednu zbirku pesama M. Popadića...

 

English French German Italian Russian

 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou
 • Slajder Shou